Tükendi
$28.62 KDV Dahil
Tükendi
$31.55 KDV Dahil
Yeni Ürün
1

Swarovski Kolye

Taşlar ve parlaklık, insanoğlunun her zaman ilgisini çekmiş, beğenisini kazanmıştır. Taşları işlemek, eşyalarda kullanmak, takı olarak tasarlamak, takı ve aksesuar olarak üzerimizde bulundurmak son derece keyif vermiştir. İşte bunlardan birisi de Swarovski taşlardır. Swarovski, aslında taşın adı değil, bir markanın ve kristal taşların genel olarak Avusturya'daki adıdır. Daniel Swarovski, cam ve kristal üretimi yapan fabrikada çalışırken, küçük kristalleri pürüzsüz, sert kıvrımlarla kesen ve kristal taşı pırlanta kadar parlak bir görünüme kavuşturan, kristal kesme ve parlatma makinesi icat eder. 1895 yılında Swarovski adıyla bir firma kurar. Swarovski taşları ilk olarak tekstil ve moda sektöründe kullanılır. Daha sonraları takılarda kullanılmaya başlanılır. Günümüzde ise, dünya takı sektöründe en sık kullanılan taşların başında Swarovski kristal taşları gelir. Bu takıların başında da Swarovski kolyeler yer alır. Kolye koleksiyonumuzdaki tüm Swarovski kolyeler, ince işçilikle tasarlanmış olup, ömür boyu taş garantilidir.

Bugün Herkes İçin Keyifle Kullanılacak Swarovski Kolye

Swarovski taşların renkleri, şekilleri, ebatları ve neredeyse sonsuz yansımaları büyüleyicidir. Pahalı pırlantaların yerini alan Swarovski taştan bir kolye hediyesine, sahip olmayı kim istemez değil mi? Swarovski kolyeleri rahatlıkla günlük hayatınızda hem de davet, tören, düğün, doğum günü, yılbaşı ya da evlilik yıldönümü gibi özel günlerde özel hissetmek için kullanabilirsiniz. El yapımı bu kolyelerimizde, 925 ayar gümüş ve pembe altın kaplama kullanılmaktadır. Usta ellerle yapılan kolye modellerimizde, mor, pembe, yeşil, nil yeşili, lila, kırmızı, mavi, açık mavi, koyu mavi, mürdüm rengi ve bu renklerin pastel tonları gibi farklı renkteki taşlar kullanılmıştır. Swarovski kolye modelleri arasında, tek taştan oluşan sade modeller olduğu gibi, küçüklü büyüklü birkaç taşın yer aldığı, salkım görünümlü, çiçek figürlü ve klasik düz tasarlanmış farklı modeller yer alır. Ayrıca uzun ve kısa kolye severler için farklı ebatlar mevcuttur.

Swarovski Kolye Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Swarovski kolyeleri, taşlı, taşsız, altın ve gümüş diğer takılarınızla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Onlarca çeşit arasında sizi en iyi temsil eden kolyenizi aldınız, peki onu nasıl koruyacak ve bakımını yapacaksınız? Olası çizilmeleri engellemek için, takılarınızı orijinal kutularında saklamaya özen gösterin. Kolyenizin parlaklığını korumak için, düzenli olarak yumuşak bir bezle silmeniz faydalı olur. Kolyenizi, deniz suyu, havuz suyu, parfüm, krem, losyon, saç spreyi, sabun, çamaşır suyu, alkol gibi etkileşime neden olabilecek durumlar öncesi çıkarmanız tavsiye edilir. Kolyenizi, giyinirken en son, üstünüzü çıkarırken de en önce çıkarmanız tavsiye edilir. Böylece kolyenizin giysinize takılması ihtimali ortadan kalkar. Kolye fiyatları, taşların büyüklüğü, sayısı, tasarımı, zincir ve taşlarda kullanılan gümüş, pembe altın malzemesine göre farklılık gösterir. Sayfamızda, parlak Swarovski taşlarının yansımalarını ve ışık oyunlarını üzerinizde keyifle hissedebileceğiniz en uygun bir ürünle muhakkak karşılarsınız.