1
 • Şahmeran Modelleri ve Çeşitleri
  Şahmeran denince birçok insanın aklına aynı figür gelir. Yarısı yılan olan kadın figürü mü modeli Şahmeran modelinin doğmasına sebep olan figürdür. Özellikle Mardin yöresine özgü olan bu figür çeşitli efsanelere konu olmuştur. Mardin farklı kültürleri içerisinde barındıran ülkemizin en güzel illerinden birisidir. Tarih boyunca bu kent o kadar çok kültür tarafından kullanılmıştır ki tarihi açıdan dünyadaki en zengin kentler arasında yer alır. Araplar, Türkler, Kürtler, Hıristiyanlar, Ermeniler ve Süryaniler bu kentte barış içinde yaşamıştır. Halen bu kültürlerden Mardin'de yaşayan insanlar vardır ve şehir farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı bir sembol haline gelmiştir. Mimarisi, kültürel ve dini özellikleri ile öne çıkan bu kentimizin adını duyurduğu alanlardan birisi de gümüş ve takı işçiliğidir.
 • Şahmeran Modeli Nasıldır?
  Mardin gümüşü ve Mardin takı işçiliği dünyaca ünlüdür. Özellikle hasır ve örme gümüş işçilikler ve telkâri işçiliği bu kentin takı konusundaki maharetini gösterir. Sitemizde İstanbul, Kapadokya ve Mardin gibi farklı yerlerin kültürel özelliklerini yansıtan takıları bir arada görmeniz mümkündür. Mardin gümüş işçiliği denilince akla gelen hasır modelleri ve Şahmeran modelini de sitemizde görebilirsiniz. Şahmeran modeli daha çok yüzük çeşitlerimiz arasında görebilirsiniz. Özel olarak üretilen Şahmeran yüzüklerimiz daha önce hiç kullanmadıysanız mutlaka ilginizi çekecektir. 
 • Farklı ve Orijinal 
  Şahmeran yüzük modelleri sadece parmağa takılan yüzükler arasında değildir. İnce ve şık bilekliklerle bileğinizi ve elinizin üzerini de saran bu modellerimiz görür görmez dikkat çekiyor. Bu modellerde farklı renk gümüşler kullanıyoruz. Hem gümüş renkli hem de sarı altın ya da pembe altın rengi kaplamalı Şahmeran modellerimiz son derece şık ve özgün takılar arasındadır. Yine orijinal yüzük tasarımlarımızla bir araya getirilirse çok daha şık bir görüntü sağlayabilirler. Tarzınızı biraz daha canlandırmak ve renk katmak isterseniz mutlaka görmelisiniz. Ayrıca bu modellerimizi yıldız, kırlangıç ve farklı figürlerle süslüyoruz. Mesela yıldızlarla işlenmiş 925 ayar gümüşten üretilmiş modelimiz kübik zirkon taşlarla süslenmiştir. Işıl ışıl yıldızlı ve pembe altın rengindeki bu tasarımı klasik ve sade bir şıklığı tercih edenlerin gözdesi olacaktır.
 • Rengârenk Hayvan Figürleri
  Son zamanlarda takılardaki yeni trend hayvan figürleridir. Mesela mavi, pembe, yeşil ve gümüş renkli rengârenk bir fil Şahmeran figürü el üzerinde son derece mükemmel durur. Böyle bir Şahmeran modeli hem sade hem de göz alıcıdır. Oldukça iddialı bir tasarım olmasına rağmen kimsenin gözünü rahatsız etmez. Pembe altın kaplamalı bu modelimiz gören herkes tarafından çok beğeniliyor. Elinizde çok şık ve harika bir görüntü oluşturuyor. 
 • Doğal Taşlı Şahmeran Modelleri
  Doğal taşlar arasında deniz sedefini duyanların sayısı oldukça azdır. Şahane bir mavi renge sahip olan bu taş doğal olması nedeniyle gümüşle de birleşince adeta pozitif bir enerji kaynağı haline geliyor. Dahası bu modele çok güzel bir balık figürü de eşlik ediyor. Balık takılarda en sevilen figürlerden birisidir. Denizlerin bu sessiz sakinleri fallarda ve rüyalarda da hem olumlu yorumlandığı için takılarda da bir pozitif enerji kaynağıdır. Özel tasarım, zirkon taşlı ve pembe altın renkli bu modelimizi de mutlaka beğeneceksiniz. 
 • Şahmeran Zambak ve Çiçek Figürleri
  Takılarda çok sevilen figürler arasında çiçek figürleri de yer alıyor. Mesela zambak oldukça hoş ve dikkat çekici bir semboldür. Bir takıyı çok daha zarif ve alımlı hale getiriyor. Radyum kaplamalı zambak figürlü Şahmeran çiçek modelimiz kübik zirkon taşlarla incelikle işlenmiştir. Görür görmez fark edilen bu model hem iddialı hem de sade bir şıklığın sembolü haline gelebilir. Çok hoş bir papatya figürü ile süslü olan Şahmeran modelimiz de en beğenilenler arasındadır. Mineli ve el yapımı olarak hazırlanan bu modelin de işçiliği son derece özenlidir. Pembe altın kaplamalı bu modelimiz hem renkli hem de zariftir. Ayrıca papatya figürlü diğer kolye ya da yüzüklerimizle kombin yapıldığında çok daha hoş görünebilir.
 • Şahmeran Kırlangıçlar
  Kuşlar ve özellikle de kırlangıçlar takıları çok daha güzelleştiren figürler arasındadır. Zirkon taşlı ve pembe altın kaplamlı kırlangıçlı Şahmeran modelimizi de mutlaka görmelisiniz. Son derece zarif ve göz alıcı bu modelimizle birlikte elinizin görünümü de çok daha zarif olacaktır. Bu takıyı takanların kendini daha iyi hissedeceği kesindir, çünkü bütün gümüş takılarda olduğu gibi Şahmeranlar da pozitif bir enerji vardır. Ayrıca çok şık bir zirkon taşlı ve pembe altın kaplamalı bir yüzükle kombin yapıldığında mükemmel bir görünüm ortaya çıkıyor. 
 • Şahmeran Takıların Önemi
  Çok sıradan ve abartısız bir giyim tarzı bile herhangi bir takıyla birlikte çok daha orijinal hale gelebilir. Takılar bizim tarzımıza orijinal dokunuşlar yapmamızı sağlayan çok özel aksesuarlardır. Sitemizde yer alan bütün takılar özel bir işçilik ve yüksek kalitedeki malzemelerle hazırlanır. Bu yüzden uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bozulma ya da kısa sürede kopma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Bütün ürünlerimiz özellikle kadın takı ustaları tarafından hazırlanıyor. Kadınlar için bir özgürlük ve özgünlük sembolü olan takılar konusunda özellikle kadın ustalarla çalışmaya özne gösteriyoruz. Çok beğeneceğiniz bütün tasarımlarımızda kadın emeğinin ve özeninin gerçek izlerini bulacaksınız. 
 • Şahmeran Kadınların Vazgeçilmezi
  Tek bir dokunuşla bütün havanızı değiştirmek isterseniz mutlaka takıların gücünden yararlanmalısınız. Çok canınız sıkkın olduğu bir zamanda bile tek bir takı bütün moralinizi yükseltebilir. Rengârenk ve ışıl ışıl takılar zaten kendi başlarına bir mutluluk sebebidir. Takan kişiyi daha iyi hissetti geçmemek gerekir. Evden çıkarken takı takmayı ihmal etmeyin. Mutlaka etkisini hissedeceksiniz.
 • Şahmeran En Özel Hediye Seçenekleri
  Hediye seçmek ve özellikle de çok sevdiğiniz birisi için özel bir hediye seçmek kolay değildir. Takılar ise bu konudaki en önemli yardımcılarınız olabilir. O yüzden böyle bir hediye seçmek isterseniz tam yerindesiniz. Farklı ve orijinal takı modellerinden hoşlanan birisi için Şahmeran takı ya da halhal modellerimize bakabilirsiniz. Çok daha özel günler için özel olarak üretilmiş olan yüzüklerimize de bakabilirsiniz. Bizim sayfamızda yer alan çoğu ürün kişiye özel olarak hazırlanıyor. O yüzden hediyenizin son derece özel ve farklı olacağını söyleyebiliriz. Farklılık ve yenilik arayanlar, orijinal bir hediye satın almak isteyenler, kendi tarzını yenilemek ve daha önce hiç takmadığı yeni modellere göz atmak isteyenler mutlaka bizim sayfamıza bakmalıdır. Mutlaka kendinizin beğeneceği ya da hediye etmek isteyeceğiniz takılar bulacaksınız. Sitede sunulan ürünleri güvenle tercih edebilir ve sevdiklerinize ömür boyu beğenerek takabilecekleri Şahmeran modelli takılar sunabilirsiniz. Ürünlerimiz orijinal tasarım olması nedeni ile de oldukça beğenilmektedir.