My Precious’ın hikayesi insanlık için küçük, şahsım için büyük bir adımla başladı..

 

 

  

 


  


 

1985 yılında İzmir’de dünyaya gözlerimi açtım. ‘Of of yandık o kadar geriye gitme’ dediğinizi duyar gibi oldum, hemen 2015 yılına ışınlanalım.

Burası klasik hikaye, kurumsal hayatın dikenli telleriyle boğuşmaktan bitap

düşen beyaz yakalının kendi işini yapma hayali.. İnsan bir şeyi çok ister ve inanırsa gerçek olur derler ya, doğruymuş. Ama buraya sonra döneceğim.

2015 yılının bahara tatlı tatlı göz kırpmaya başladığı Nisan ayında, gönlümde yatan gümüş takı tasarım uğraşına adım attım. İlk 6 ay mağazaya tesadüfen gelen 5-10 müşteri dışında hiç satış yapamadım.. Sosyal medyanın gücünü keşfetmeye başlamam aynı zamanlara tekabül ediyor.

 

Tasarımlar şahane, ürünler kaliteli, işçilik birinci sınıf..Ama  bir şey eksik.. İnsanlar bir ürün satın alırken karşısında kim olduğunu bilmek istiyor. Özellikle online alışverişlerde bu durum daha da elzem. Eğer büyük büyük markalar,tanınmış isimlerle değil de, benim gibi sıfırdan ticarete atıldıysanız, müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize işinizi ilk ağızdan tanıtmak çok önemli.

 

Bir gün koydum kamerayı önüme başladım ürünlerimi anlatmaya.. O günden beri konuşmaya, anlatmaya, işin mutfağından en ışıltılı hallerine kadar sizlerle paylaşmaya devam ediyorum J

Binler, on binlere ulaştı.Gönül bağımız ülke sınırlarını aştı.

2015 Nisan’ından bugüne, Kapadokya, Mardin, Cağaloğlu ve Kapalı Çarşı’daki atölyelerim ve yıllarını takı yapımına adamış işinin ehli ustalarımla beraber her gün bir adım daha ileriye gidebilmek için büyük çaba sarfediyoruz.

 

Kadın gücüne ve maharetine çok inanan biri olarak, özellikle kadın istihdamına pozitif ayrımcılıkla yaklaştığımı belirtmek isterimJ Yetmişten fazla usta ve tasarımcıyla, bugün tüm dünyaya hem toptan hem de perakende ürün tedarik etmenin gururunu yaşıyorum.

 

Şimdi sizlere kısaca gümüş hakkında bilgi vermek isterim.

 


Takı, özellikle gümüş takının tarihi M.Ö 4000 yılına uzanıyor, muazzam bir geçmiş. Gümüş madeni altın madeninden sonra, şekil vermesi kolay , dayanıklı ve anti alerjen bir maden.


 Taşların enerjisi olduğu gibi, gümüşün de  olumsuz duyguları dengeleyen bir enerjisi mevcut, bir çok kaynakta üzerinde gümüş taşımanın nazara karşı etkili olduğu da yazıyor. Tüm bu özellikler binlerce yıldır süregelen gümüş takı geleneğinin günümüzde popüleritesini nasıl koruyabildiğini açıklıyor.

 

Altın işçiliğinde, yarı değerli taşlarla (doğaltaşlar, zirkon, swarosvki zirkon, kristal) hazırlanan şık tasarımlar, altına nazaran çok daha uygun fiyatlarlarla gümüş takı tutkunlarıyla buluşuyor.


Gümüş takı kombinleri özellikle son beş yıldır çok rağbet görüyor. Tamamen size özel küpe, kolye,  bileklik ve yüzük kombinleri hem günlük hayatta hem de özel günlerde size eşlik ediyor.


 Doğru parçalarla yapacağınız bir kombin uzun süre takı ihtiyacınızı karşılarken, gözlere de ziyafet çekiyor.

Tek bir küpenin bile ruh halini 0’dan 100’e çıkardığına defalarca şahit oldum. İşte kadın olmanın güzelliklerinden biri daha. Az ama öz bir kaç parça takının üzerinizde yaratacağı pozitif etkiye inanamayacaksınızJ


İnsan bir şeyi çok ister ve inanırsa gerçek olur derler demiştim ya, evet doğru. Çok çalışarak, sabrederek, çok severek ve dürüstlükten ödün vermeden yapılan her iş karşılığını buluyor.


My Precious’ın özel kadınlarına teşekkür ederim, neşeniz ve ışıltınız eksik olmasın. Nice güzel hikayeler yazacağımız günler görmek dileğiyle..


İçten sevgilerimi kabul buyurunuz efendimJ

Fulya Karabey