$33.02 KDV Dahil
1 2 3 ... 9 >
 • Küpe Modelleri ve Çeşitleri

  Küpe İngilizce de “earring” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünüdür. Küpe, kulak memesine veya kulağın başka kısmını delme yöntemiyle takılan bir takı modelidir. Küpe kadınlar arasında yaygın olarak kullanılan bir takı olsa da, son zamanlarda erkeklerin de sıkça tercih ettiği bir takı çeşididir.

  Farklı zamanlarda farklı medeniyetler de yaşayan birçok topluluk küpeyi çok yaygın olarak kullanmıştır. Küpeler estetik, dini ve sembolik amaçlarla geçmişten günümüze kadar kullanılmaktadır. Metal, plastik, değerli taş, kemik, ahşap, boncuk gibi birçok malzemeden yapılabilir.

  Taktığımız takılar, kişinin tarzını ve stilini öne çıkaran en dikkat çekici detaylardır. Her ne kadar herkes moda olanı takip ederek aldıkları takılar, benzer modeller gibi görünse de temelde tarzlarımızı ve stillerimizi birbirinden ayıran detaylar vardır. Bu detayların başında da küpe geliyor diyebiliriz. Küpe, ufak bir detay olarak görünse de aslında yaşam tarzımızı ve estetik anlayışımızın izlerini taşımaktadır.

 • Küpenin Tarihçesi
  Küpe geçmişten günümüze kadar kadınların ve erkeklerin en çok kullandıkları takı ürünleri arasında yer almıştır. Küpeyi kadınlar genelde ger iki kulağına erkeklerde sol kulaklarına takmaktadırlar. Küpeyi ilk olarak Mısırlılar bulmuştur ve erkeklerin taktığı türbeyi belirten bir takıdır. Anadolu' da Oğuz boylarından gelen erkeklerin de küpe taktıkları bilinmektedir.1960’ların başında kulak delme işi yaygınlaşmış, fakat evde yapılırmış. Hatta genç kızlar evde kulak delme partileri yaparmış. 1970’lerde ise küpe takmak kadınlar arasında yaygınlaşmıştır. Fakat kulak delme işi profesyonel eller tarafından yapılmaya başlanmıştır, doktorlar tarafından daha sterilize ortamlarda yapılmıştır. İnsanlar geçmişten bugüne kadar kulaklarına bir şeyler takıp ve süs olarak kullanmıştırlar.
 • Küpe modelleri
  Her yıl yeni modeller ve yeni tarzlarda çeşit çeşit küpe modelleri çıkmaktadır. Özelikle son yıllarda daha farklı modellerin de üretilmesi ile birçok seçenek bulunmaktadır. Hangi kıyafetle hangi aksesuarı kullanıyorsanız ona göre akıllarda şekillenirsiniz ve öyle akla gelirsiniz. Bu nedenle giydiğimiz kıyafet ve aksesuarlar tarzımızı belirtmektedir. Son zamanlarda küpe denilince akıllara ilk olarak küpe gelmektedir. Sallantılı küpe, sıralı küpe, halkalı küpe, ufak detaylara sahip küpeler, uzun küpeler, püsküllü küpeler, kıkırdağa takılan küpeler vb. Birçok küpe modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin çokluğu nedeniyle girdiğiniz kıyafete göre birçok çeşit bulabilirsiniz. Spor, klâsik veya abiye kıyafetlerinizi tamamlayacak ve tarzınızı belirleyecek birçok modelde küpe bulmak hiç zor değildir.
 • Halkalı Küpe
  90’lı yıllarda çok fazla tercih edilen, günümüzde tekrar moda olan halkalı küpeler hemen hemen herkesin sahip olduğu bir modeldir. Son dönemlerde küçük ve büyük halkalı küpeler farkı kombinler ile çok fazla kullanılmaktadır. Halkalı küpe tercih yapılırken boy uzunluğu, yüz şekli ve saç şekli oldukça önemlidir. Kimi yüz tipine büyük halka küpeler yakışırken, kimi yüz tipine büyük halka küpeler yakışmaktadır, mesela, uzun bir boya ve küçük bir yüze sahipseniz veya yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz küçük boyutlu halka küpeleri tercih etmelisiniz. Büyük boy halka küpeler ile spor bir görünüm elde edebilirsiniz. Zarif ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız küçük halka küpeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca, halka kulelerde taşı modelleri de mevcuttur. Halka küpelerde birçok renk seçeneği mevcuttur, fakat çok tercihi edilen halka küpeler de gümüş renktir. Her kombine uyması, spor ve abiye tarzı kıyafetlerin hepsine uyum sağlaması nedeniyle birçok kişinin tercihi gümüş renk halka küpelerdir.
 • Sallantılı Küpe
  Saplantılı küpeler moda ne kadar değişirse değişsin her zaman trendler arasında bulunmaktadır. Renk, şekil, materyal veya taş gibi özelliklerin de değişiklikler olsa da takı kutularının vazgeçilmez bir modelidir. Giydiğiniz kıyafetinize ve tarzınıza göre istediğiniz renkte ve şekilde birçok sallantılı küpe modeli bulabilirsiniz. Uzun sallantılı küpeler, tek veya çift küpe şeklinde kullanabilirsiniz. Uzun küpeler her ne kadar uzun görünse de çoğu zaman fazlasıyla iri durabilirler. Sallantılı uzun küpeler de baştan aşağı işlenmiş püsküller, taşlar, çiçek motifler ve bunların hepsini bir arada kullanılan modelleri bulunmaktadır. Taşlarla süslenmiş sallantılı küpeler gece kıyafetlerine oldukça şık bir görünüm katmaktadır.
 • Uzun ve Sallantılı Küpe Kombinler
  Takı trendlerin de son zamanlarda uzun küpeler ve sallantılı küpeler çok fazla ilgi görmektedir. Uzun küpeler bazen çift küpe şeklinde, bazen tek küpe şeklinde kullanabilirsiniz. Uzun küpeleri, tek küpe şeklinde genellikle gece kıyafetleri ile tercih edilir. Gece kıyafetleri ile tercih ettiğinizde abartıdan uzak sade ve şık bir görünüm elde edersiniz. Uzun küpeleri, çift olarak kullanacaksanız kıyafetinizin sade olmasına dikkat etmelisiniz. Sade bir kıyafet ile kombin yapmazsanız fazla abartılı ve rüküş olabilirsiniz. Sallantılı ve uzun küpler kullandığınız zaman kıyafet seçimi doğru yapmalısınız. Uzun ve sallantılı küpeler kıyafetinize takılıp kıyafetinize ve size zarar verebilir. Buna rağmen sallantılı ve uzun küpeler doğru kombinler ile tarzınızı ortaya çıkarmanız için çok iyi bir tercihtir.
 • Küpeler ve Kıyafet Kombinler

  Hemen hemen her kadın aksesuar takmayı çok sever. Küpeler, bilezikler, kolyeler, yüzükler çoğu kadının olmazsa olmaz aksesuarlarıdır. Bu da takı sektörünü gelişmesini, çeşit çeşit küpe modellerinin ortaya çıkmasını ve kıyafet kombinlerine göre küpe seçme olanağı sağlamaktadır.Uzun sallantılı küpeler, damla küpeler daha çok yakasız üstler ile tercih edilmelidir. Kıyafetinizin baskı desenine uygun küpeler seçebilirsiniz. Gece kıyafetleri ile büyük salkım ve taşlı küpeleri kullanabilirsiniz. Spor bir kıyafet giydiyseniz ipli, püsküllü küpeler tercih edebilirsiniz. Küpe rengi seçerken kontrast renklerden seçebilirsiniz. Mesela, siyah elbise ile güzel şekilli küpeler kullanabilirsiniz. Normal kıyafetler ile küçük halkalı küpeler tercih edebilirsiniz.