Zarif Ve Estetik Gümüş Bileklikler

Zarif Ve Estetik Gümüş Bileklikler

Gümüşün her dönemde olduğu gibi günümüzde de zarafete artılar katarak ilerlemesi süregelmiştir. Bayanlar için tercih sebebi olması altına oranla daha fazla model içermesi ve fiyat olarak görece daha uygun elde edilmesinden kaynaklanıyor. İşinin ehli olan ustaların zarif tasarımları bayanların bileklerini başka hiç bir takıya gerek bile kalmadan süsleyebilmekte ve güzelliklerine güzellik katıyorlar.


Bilekliklerdeki Değişim

Gümüş tarihin her döneminde çok sık kullanılan ve çok beğenilen bir materyal olmuştur. Eski dönemlerde takılarla birlikte süs eşyası yapımında dahi tercih edilmişlerdir. Şu an bazı evlerde süs eşyası olarak kullanılmaya devam etse de gümüş asıl olarak takı sektörüne yön vermeye devam ediyor.
Eski dönemlerde kullanılan bileklikler genellikle kadınlardaki gücü simgelemesi için seçilmiş olan kalın modeller iken değişen günümüz modern bayanının bileklerinde zarafet timsali olarak yer almaya devam ediyor. Eskilere oranla şuan daha çok ince modeller üretilmekte, bu modeller parlak taşlarla süslenmektedir.


Bileklik Modellerin İlham Kaynağı

Modellerin üretimlerinde genel olarak kadın ve doğanın birlikte kullanıldığı, zarafet öğelerinin ön planda olduğu olduğunu görürüz. Bitkilerin doğadaki formları, su taneciklerinin hareketleri, ağaçların verdiği güçlü simgeler, dalgaların kırılganlıkları ve şiirsellikleri gibi konular modern bileklik modellerinde ilham kaynağı oluyor.


Bileklik Modellerin Tercih Sebepleri

Bayanlarla ilgili her sektörde rastladığımız gibi gümüş sektöründe de modanın etkilerinin sıkça karşımıza çıktığını söylemek gerekir. Sosyal medyanın da etkileri ile zaten zarafetlerinden, inceliklerinden dolayı seçilen başarılı Bileklik modeller daha çok tanınır hale gelmişlerdir. Bu tanınırlık modeller güzel olduğu için birçok bayanda tercih sebebi olmaktadır. Bazı bayanlar ise taktıkları takıların kendilerine has olmasını arzu ettikleri için modaya uymak yerine kendileri için özel üretim modeller yapılmasını arzu ediyor.


En Çok Tercih Edilen Modeller

Üretim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte tasarımı yapan sanatçıların imgelemlerinde var olan, yarattıkları özel modelleri uygulamaya geçirmek artık eskiye oranla daha kolay hal almış, sektördeki bu gelişmeler doğal formların kullanılmasını sağlamıştır. Suyun çeşitli hareket formları bileklik modellerine yansıtılmaya başlanmıştır. Dalga modelleri, suyolu modelleri ve de kar tanesi modelleri çok beğenilmektedir. Doğadan esinlenen diğer modellerde ise yaprak formları, çiçeklerin eşsiz güzellikleri işlenmeye devam etmektedir. Bu modellerin yansıra eski kültürlerde yer alan nazarlık, Fatma Ananın eli gibi modeller yeniden yorumlanarak kullanılmaya devam etmektedir.


Çoklu Kullanımlar

Birbirine benzer ya da tasarım olarak ayrı olsalar da modeller estetik oldukları ürece birkaç bilekliğin aynı anda kullanılması takıyı taşıyan kişiye ruhen ve bedenen zenginlik hissi katacağı için tercih edilmeye başlanan kullanım şekillerinden birisi haline gelmiştir. Yüzüklerle, küpelerle birlikte kullanımında mümkün olduğu, genel tabloyu destekleyen kombinler yaratmak kullanıcıda gümüşün ne denli doğru bir tercih olduğunu iletir duruma gelmektedir.


Kıyafet Ve Bileklik Uyumu 

Gündelik hayatta seçilen kıyafetlerle takıların birbirini dengeleyecek ve tamamlayacak estetikte olası taşıyan kişinin ne kadar zevkli olduğun göstergesi durumundadır. Kışın seçtiğiniz renklerle aynı temayı taşıyan bileklikler, yazın ise ferah ve doğal olmanın verdiği avantajları bileklikler ve diğer takılarla harmanlayan güzide kullanıcılar var oldukları her ortamda tüm dikkatleri bir anda üzerlerinde toplamayı başarabilirler.

 

Etiketler: Bileklik modelleri
Şubat 19, 2020
Listeye dön