Yeni Yılda En Sevilen Kolye Modelleri Nelerdir?

Yeni Yılda En Sevilen Kolye Modelleri Nelerdir?

Yeni yılda en çok tercih edilen kolye modelleri arasında kar tanesi kolye modelleri yer alıyor. Yılbaşı kışı getirdiği için bu özel günü en iyi olarak kar tanesi ifade ediyor. Gerek altın gerekse gümüş fark etmeksizin kar tanesi ve sonsuzluk kolye modelleri yılbaşı hediyesi olarak sıklıkla tercih ediliyor. Kolye, hem bayanlar hem de erkekler için vazgeçilmez bir aksesuardır fakat kadınlar için kolye daha bir özeldir. Yılbaşı da geldiği için her bayan kendi için anlam ifade eden kolye modellerine bakmaktadır.

Günümüzde oldukça şık tasarımlarda kolye modelleri üretilmektedir. Her zevke hitap eden kolye modelleri yılbaşı gecesinde de farklı anlamlar ifade etmektedir. Kalpli kolye modelleri aşkı temsil ettiği için yeni yılda çok tercih ediliyor. Aslında herkes kendine göre bir anlam çıkardığı için değişik tasarımlarda kolyelere yöneliyorlar. Kimisi aşkı dilerken kimisi sonsuz mutluluğu diliyor ve kimisi de hayattan mutluluk ya da para bekliyor. Bu anlamlara ve yapılan incelemelere bakılırsa kalp kolye modelleri, sonsuzluk işareti kolye, nazar boncuk işaretli kolye ve tek taş kolye modelleri yeni yılda bayanların sıklıkla tercih ettiği ve severek kullandıkları kolye modelleri arasında yer alıyor.

Modern ve Şık Kolye Çeşitleri

Kolye çeşitleri arasında en çok tutulan altın kolyeler oluyor. Çünkü altın kolye hem her modaya uyum sağlıyor hem de değerini asla yitirmiyor. Kişi takmış olduğu altın kolyeden sıkıldığı zaman bozdurup yenisi ile değiştirebiliyor. Bununla birlikte yıllarca da kullanılsa altın kolye eskimiyor ya da ilk günkü güzelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

Altın kolye kadar gümüş kolyeler de bayanların severek kullandığı bir renk oluyor. Özellikle beyaz gümüş rengi ve bakır gümüş renginin karışımı muhteşem eserler ortaya koyuyor. Gümüş kolye her türlü kıyafete uyum sağladığı için ve uzun ömürlü olduğu için yılbaşında sıkılıkla tercih ediliyor. Yeni yılda imitasyon kolyeler çok fazla tercih edilmiyor. Çünkü imitasyon kolyeler zamanla kararmaya yol açıyor ve altın ya da gümüş kolye kadar dayanıklı olmuyor.

Yeni Yıl ve Şık Tasarımlar

Yeni yılda çok şık tasarımlar bulunmaktadır. Bayanların çok sık tercih ettiği yeni kolye modellerinden biri de inci kolye modelleridir. Özelikle çift kat ya da üç katlı inci kolye modelleri kış ayında boyunlu kazaklarla çok iyi uyum sağlamaktadır. Yeni yılda yıldız kolye ve ay yıldız kolye modelleri de bayanların tercihi oluyor. Halka kolye modelleri de bu sene bayanların severek kullandığı kolye modelleri arasında yer alıyor.

Renk olarak da gümüş rengi ve sarı altın rengi kolyelerde severek kullanılan renkler arasında yer alıyor. İnci kolyelerde ise beyaz inci daha çok tercih ediyor çünkü beyazın yeni yılda uğur getireceğine inanılıyor.

Etiketler: kolye, kolye modelleri
Şubat 05, 2020
Listeye dön