Şahmeran Nedir Nasıl Kullanılır?

Şahmeran Nedir Nasıl Kullanılır

Şahmeran takı isminden de anlaşılacağı gibi bir takı modelidir. Bu takı modeli ele takarak kullanılır. Şahmeran parmak ve elin üstüne takarak kulllanılır ve hem çok gizemli görünür hem de şık ve zarif bir görünüm sergiler. Şahmeran bileklik mitolojinin gizemli kahramanından ismini almıştır. Eski zamanlarda da çok kullanılan şahmeran günümüzde daha zengin modellerde kullanılıyor. Özellikle düğünlerde ve özel merasimlerde bayanların vazgeçilmez aksesuarı oluyor. Eski zamanlarda şahmeran ismini aldığı kahraman yılanların şahı olarak anılıyormuş ve bu takının tasarımı da buna göre yapılmıştır.

 

Parmaktan el bileğine kadar uzanan bu takı görüntüsü ile tıpkı bir yılanı andırır fakat çok daha zarif görünür. Şahmeran görüntüsü tam olarak şu şekildedir; parmağa geçirilen bir yüzük deliği bu deliğe bağlı olan bir uzantı zinciri ve zincire bağlı olan bir bileklik. Bu üç parçanın her biri birbirine bağlıdır ve önce parmağa geçirilir sonrasında uzatarak bileğe geçirilir. Genelde orta parmaktan geçirilen bu yüzük bileğe kadar uzanır ve burada son bulur. Fakat bazı modellerinde yüzük parmaktan ya da işaret parmağından takılan çeşitler de bulunmaktadır.

 

Şahmeran Bileklik Nasıl Kullanılır?


Şahmeran modelleri çok şık bir görüntüye sahip olduğu için ve elin zarafetini ortaya koyduğu için bayanların severek kullandığı takılar arasında yer almaktadır. Şahmeran dışarıdan bakıldığı zaman çok zor kullanılıyor gibi görünse de aslında çok kolay bir şekilde takılmaktadır. Bu aksesuarı takarken ilk önce yüzük bölümü parmağa geçirilir. Sonrasında şahmeran uzantısı bileğe getirilmeli ve son olarak bilek kısmındaki klips takılarak işlem son bulur. Bu takıyı takarken dikkat edilmesi gereken unsur ilk önce parmak kısmının takılmasıdır. Önce bilek kısmı geçirilirse takıyı takmak çok güç hale gelir.

 

Şahmeran modelleri arasında çok değişik ve göz alıcı modeller bulunmaktadır. Eğer sade ve zarif bir görüntü yakalanmak isteniyorsa küçük taşlı ya da boncuklu şahmeran modellerini kullanmak daha iyi bir seçenek oluyor. Genç kızların tercihi ise çiçek motifli şahmeran kullanmaktır, özellikle papatya ya da gül figürleri şahmeran modellerinde çok şık bir tasarıma sahip oluyor. Balık şeklinde ya da göz şeklinde olan şahmeran modelleri de spor giyim sevenler için inanılmaz güzel bir görüntü ortaya koyuyor.

 

Kaliteli Şahmeran Çeşitleri


Şahmeran modellerinde de diğer takılarda olduğu gibi farklı türler bulunmaktadır. Altın gümüş ya da imitasyon şahmeran çeşitleri arasında yer almaktadır. Şahmeran modellerinde altın çok tercih edilmemektedir çünkü günlük takılacak bir takı değildir. Fakat imitasyon şahmeran yerine gümüş şahmeran daha kullanışlıdır ve daha çok tercih edilir. Gümüş hiçbir şekilde kararma yapmaz ve uzun süre kullanılabilir. Fakat imitasyon şahmeran modelleri su ile temas edildiği zaman bir süre sonra kararma yapabilir. Yine de son kararı kişi kendisi yapmalıdır. 

 

Etiketler: Şahmeran
Ocak 16, 2020
Listeye dön