Özel Günlerde Tercih Edilecek Şık Bileklikler

Özel Günlerde Tercih Edilecek Şık Bileklikler

Bileklik kullanmak pek çok kadının tercihleri arasında bulunur. Özellikle kolları açık kıyafetlerde takacağınız bileklik modelleri ile dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Peki özel bir günde nasıl bilekli tercih etmelisiniz? Öncelikle takacağınız bilekliğin kıyafetiniz ile aynı uyumda olması gerekir. Eğer özel gün kıyafetiniz taşlı ya da pul payetli bir elbise ise daha zarif ve sade bir bileklik kullanmalısınız. Fakat kıyafetiniz oldukça sade ve tek renkten oluşuyorsa onu canlandıracak ve hava katacak taşlı bileklikler tercih etmelisiniz. Bu sayede kıyafetinizde bilekliğinizde sırıtmamış olur. Bileklik kullanımı kolda tek başına yeterli olduğu için yüzük takmaya gerek kalmayabilir. Fakat sizin için anlamı varsa aynı kolunuzun el parmağına takabilirsiniz. 

Yazılı Bileklik Modelleri

Kadınların vazgeçilmezi olan bileklikler arasında en fazla tercih edilen yazılı bileklik modelleridir. Bu tarz bileklikler boncuk, taş ya da silikondan üretilir. Taşlı modeller genellikle küçük parıltılı taşlardan yazılmış yazılardır. Boncuklularda ise tamamı renkli ya da tek renkten oluşan boncukların yazdığı yazılardır. Silikonlu bileklikler farklı renklerden üretilen bilekliklerin üst ve orta kısmına harf veya yazı yazılarak tasarlanır. Kendi isteğiniz ile dilediğiniz harf ya da ismi bu bileklikler üzerine yazdırabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin baş harfini ya da adını veya farklı yazıları seçtiğiniz modeldeki bilekliğe yazdırarak fark yaratabilirsiniz. Ayrıca hazır yazılı satılan bilekleri de tercih edebilirsiniz. 

Figür Kullanılan Bileklik Modelleri

Hem şık hem de dikkat çeken bir bileklik istiyorsanız hayvan, çiçek, göz ya da nazar boncuklu bileklik tercih edebilirsiniz. Hayvan figürlü bileklik modelleri arasında en çok ilgi görenler ince bir zincirin üzerine yapılmış kelebek, uğur böceği, fil, balık ve kuş figürleridir. Oldukça zarif ve şık durmaktadır. Çiçekli modeller ise gül, lale, papatya gibi figürlerden oluşmaktadır. Bazı bileklik modelleri tek figür yerine belli aralıklarla bir kaç adet figür konularak üretilir. Bu sayede son derece çekici ve göz alıcı tasarım bileklikleri ortaya çıkar. Ayrıca göz, nazar boncuğu ya da kalp figürlü bileklikler ile de kendinize hava katabilirsiniz. Bunların yanı sıra hasır modelli bilekliklerde mevcuttur. 

Asansörlü Bileklik Modelleri

Asansörlü bileklikler kendiliğinden ayarlanabilen bileklik modelleridir. Bu sayede bileğinizde çok fazla sıkmadan ya da bol olmadan bileklik kullanabilirsiniz. Son zamanlarda farklı tasarımları ile dikkat çeken asansörlü bileklik modelleri oldukça ilgi görmekte. Ayrıca avantaj olarak ince ve narin bileklerinize tek bir bileklik yerine bir kaç tane asansörlü bileklik modelini takabilirsiniz. En çok tercih edilen modeller arasında su yolu bileklikleri bulunuyor. Bu modeldeki bileklikler hem abiye kıyafetlerinizde hem de günlük kombinleriniz de uyum sağlamakta. Birbirinden farklı ve trend olan bileklik modelleri ile sizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Ayrıca sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. 

Etiketler: Bileklik
Şubat 05, 2020
Listeye dön