Özel Günlerde Küpe Seçimi Nasıl Olmalı?

Özel Günlerde Küpe Seçimi Nasıl Olmalı?

Küpe farklı tasarımlar yapmak için kullanılan ve kulakları süsleyen bir takı türüdür. Küpe seçimi yaparken bir takım konulara dikkat etmek gerekir. Öncelikle kişinin takacağı küpe çeşidine göre alerjisi olmamalıdır. Örneğin bazı bayanlar altın ya da imitasyon küpe taktığında kulaklarda kaşınma ve yara meydana gelir. Bununla birlikte küpe kulakta şık durmalı, ne çok hafif kaçmalı ne de çok ağır durmalıdır. Küpe tercihi yaparken giyilecek kıyafet ve diğer aksesuarların da büyük önemi vardır. Kombin yapmak için takılarda da uyumu yakalamak gerekir. Küpe her ne kadar küçük bir ayrıntı gibi görünse de yüzü ortaya çıkarabilecek kadar önemli bir aksesuardır.

Özel günlerde bayanlar genelde şatavatlı ve ağır küpeler takmayı tercih eder. Özellikle topuz saç modeline bu tarz küpeler çok hoş durmaktadır. Özel günlerde de küpe tercihi yaparken yine kıyafet ve saç model tarzına dikkat etmek gerekir. Salık saçlarda daha çok uzun küpeler tercih edilirken topuz saçlarda büyük ve top şeklinde küpeler tercih edilmelidir. Tabi kıyafetin rengi ve modeline göre küpe seçimi yapılmalıdır. Özel günler için damla kristal küpe modelleri ve zincirli halka küpeler iyi bir tercih olabilir.

Modern Tasarımlarla Küpe Modelleri

Küpe modelleri geniş bir yelpazede incelenen bir kategoridir. Top küpeler, halka küpeler, su yolu küpeler, zincirli küpe, İtalyan küpe ve boncuklu küpeler tercih edilen küpe modelleri arasındadır. Taşlı küpe modelleri her türlü modaya uyum sağladığı gibi klasik giyimlerde ve özel gün kıyafetlerde çok şık bir görünüm ortaya koymaktadır. Kristal taş küpeler son yıllarda çok yaygın olarak kullanılır ve farklı alternatifler mevcuttur.

Bunlarla birlikte gümüş küpeler de yaygın olarak kullanılıyor. Gümüş küpelerde de farklı modeller bulunuyor ve genelde suyolu modellerinde gümüş çok iyi bir seçenek oluyor. Gümüş küpeler hem kulakta çok zarif durduğu gibi hem de kararma ve dökülme gibi problemler ortaya çıkarmadığı için tercih etme sebebi oluyor. Gümüş küpelerde de beyaz renk ve bakır rengi tercih etmek mümkün oluyor. Altın küpeler arasında gümüş modellerde olduğu gibi geniş bir yelpaze beklenemiyor ve gümüş kadar çok tercih edilmiyor. Gençler tarafından özellikle nişan ve kına gibi özel merasimlerde gösterişli gümüş küpeler tercih ediliyor.

Kalite ve Fiyat da Önemli

Küpe seçimi yapılırken özel gün olsun ya da olmasın kaliteye önem vermek gerekiyor. Eğer ürün kaliteliyse uzun süre kullanmak mümkün oluyor. Bir küpe kaliteliyse fiyatı da haliyle yüksek oluyor fakat hem sağlık açısından hem de uzun ömürlü kullanmak bakımından önceliği kaliteye vermek gerekiyor. Sonrasında bütçeye uygun küpe araştırması yapılarak kişinin zevkini ve zarafetini en iyi şekilde ortaya koyacak küpe modelini tercih etmek gerekiyor.

Etiketler: küpe
Şubat 05, 2020
Listeye dön