Kulakları Güzel Gösterecek Taşlı Küpeler Nasıl Seçilmeli

küpe

Küpeler kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasındadır. Günümüzde pek çok farklı model ve tasarımda küpe üretilmektedir. Ayrıca artık erkeklerin birçoğu da küpe takıyor. Kulakları güzel ve hoş gösteren küpe modelleri ile sizde girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Kadınların birçoğu kulağa 2 ya da 3 küpe takmaktan hoşlanırlar. Eğer birden fazla küpe takacaksanız ilk küpenin uzun taşlı ya da halka olması ve diğerlerinin minik küpe olması daha hoş bir görüntü kazandıracaktır. Eğer tek küpe kullanacaksanız da kıyafetinize uygun olarak sallanan ya da daha küçük taşlı küpe tercihi yapabilirsiniz. Küpe bir kıyafeti tamamlayacak en önemli aksesuardır. 

                                        

 

Zarif Küpe Seçimi

 

Küpe seçimi yapmak dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü kulak yapınıza ve kıyafetinizle uyumsuz olan bir küpe itici durabilir. Küpeler çok fazla çeşitleri bulunan bir aksesuardır. Özellikle zarif küpeler uzun ya da küçük olabilir. Eğer kıyafetiniz sade ise inci ya da taş detaylı bir küpe ile kombin yapabilirsiniz. Eğer elbiseniz zaten taşlı ve gösterişli ise daha zarif ve küçük bir küpe kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sıradan ve spor giyimlerinizde ise otantik desenli küpeler ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Küpeler her zaman çevredekiler tarafından dikkat çeker. Bu yüzden kullanacağınız küpelerde sizin zarafetinizi ve çekiciliğinizi ortaya koyar. 

 

 

Küpe Secimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Küpeler binlerce kadının vazgeçilmezi olsa da pek çok kadının da kâbusu olabilir. Bazı kişilerin kulakları altın ya da imitasyon küpeye karşı hassasiyet göstererek kulaklarda alerji yapabilir. Bu nedenle binlerce kadın çok sevmesine rağmen küpe kullanamamaktadır. Onlarca seçeneği olan küpeler pırlanta, altın, gümüş gibi seçenekleri ile kullanıcıları memnun ediyor. Peki, küpe seçiminde nelere dikkat edilmeli? Öncelikle kulağınızın alerjik reaksiyon gösterdiği küpelerden uzak durmalısınız. Kulaklarınız iri ve büyük ise sallanan ya da halka tarzındaki küpeler kulaklarınızı daha büyük gösterebilir. Bu yüzden küçük küpe tercihi yapabilirsiniz. Eğer kulaklarınız küçükse kıyafetinize göre taşlı, sallanan, halka gibi pek çok küpe modelini tercih ederek  kulaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. 

 

 

Küpe Temizliği

 

Küpeler takılar arasında temizliğinin en önemli olduğu takı çeşitleridir. Her kullanımdan önce mutlaka sterilize edilmesi gerekir. Genellikle pırlanta küpeler kuyumcularda temizlenebilir. Fakat altın kaplama ya da gümüş küpelerinizi evde bazı küçük yöntemler ile temizleyebilirsiniz. Bazı bayan küpe modelleri bulundukları ortamlarda çok çabuk toz ya da kir alabilir. Buda taktığınızda kulaklarınızda bakteri oluşumunu tetikler. Küpelerinizi mümkün olduğunca kimseyle paylaşmayın. Eğer böyle bir durum yaşanırsa da kolonyalı mendil ile temizleyebilirsiniz. Takmakta zorlandığınız küpelerin kulağa giren kısmına vazelin sürerseniz daha rahat takabilirsiniz. Hassas kulaklarda eğer küpe uzun süre kalırsa acı ya da yanma yapabilir. Bu gibi durumlarda küpenizi çıkartmalısınız. Ayrıca yatarken batma olasılığı olduğu için mutlaka küpenizi çıkararak uyumalısınız. 

 

 


Etiketler: Küpe
Ocak 16, 2020
Listeye dön