Kadınların Vazgeçemediği Bileklik Modelleri

bileklik

Kadınların Vazgeçemediği Bileklik Modelleri

Kadınlar için aksesuarlar önemli bir yere sahiptir. Kıyafetlerine ve gidecekleri yere göre aksesuar seçimi yaparak kombinlerini tamamlamaya çalışırlar. Çeşitli modellerde olan aksesuarlardan vazgeçemediklerinden birisi de bilekliklerdir.

Bilekte duran ve zarifliğiyle göz dolduran bileklikler, kadınlar için oldukça önemlidir. Bu tür aksesuarları satın almak da, kullanmak da kadınlara göre büyük bir zevktir.

Bileklik Modelleri

Bileklikler kadınların tarzına göre farklı modellerde seçilebilir. Genellikle kadınların birden fazla bilekliği olur ve o günkü yaptıkları kombine uygun olacak bir seçim yapar ve bilekliklerini takarlar. Saat gibi bilekte yer alan bileklikler, modeline göre kimi zaman saatle aynı kolda kimi zaman da diğer kola takılabilir.

Bileklik modelleri sadece zincir şeklinde olabileceği gibi taş ya da figür gibi detaylar da içerebilir. Bileği güzel göstermesi amacıyla çeşitli modellerdeki bileklikler tercih edilip kullanılabilir. Her bileklik modeli her kadın tarafından beğenilmez. Herkesin tarzı farklıdır ve aksesuar seçimini de kendi tarzına göre yapmalıdır.

Abiye Elbiselerle Kullanılacak Bileklikler

Abiye elbiselerle kullanılacak olan takılar genellikle ince ve zarif yapılı olur. Gece ışıklarında parlaması için taşlı bir bileklik tercih edilebilir. Bileklik alacağınızda nerede kullanacağınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Abiye tarza tüm bileklik modelleri uyum sağlamayacaktır.

Bileklik modelleri eğer kolye ve küpeyle takım halinde olursa tam bir setten bahsedilebilir. Abiye giyildiğinde böyle set kullanımı da sıktır. Ancak boynu kapalı bir elbise giydiğinizde ya da elbisenizin boyun kısmı kendinden taşlı olduğunda, aksesuar olarak yalnızca bileklik tercih edebilirsiniz.

Bileklik Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir bileklik satın alırken öncelikle nerede kullanılacağını düşünmek gerekir. Eğer abiye bir elbise ile değil de günlük giyimde kullanılacaksa deri, çelik, süet gibi parçalar içeren bilekliklere yönelebilirsiniz. Özellikle bu sezonda deri detay içeren bileklikleri oldukça sık görmekteyiz.

Bileklik modelleri oldukça çeşitlidir. Suyolundan, tek taşlılara, isim yazılanlardan, inci detaylar içerenlere kadar farklı modeller bulunarak satın alınabilir. Bu modeller kadınların kombinleriyle uyum içinde olursa, ortaya daha zarif ve şık bir görünüm çıkar. Mini etek ve tişört kombininize rengârenk iplerden yapılmış bileklikler oldukça modern bir hava katacaktır. Bunun gibi farklı tarzlara göre, farklı bileklik modelleri ile kombin yapılması mümkündür.

Vazgeçilmez Aksesuarlar

Kadınlar için modayı takip etmek adeta bir hobidir. Bu işten zevk alırlar ve kıyafetlerini aksesuarlarla süslemeye bayılırlar. Özellikle bileklik modelleri dört mevsim giydikleri kıyafetlerle rahatlıkla kombin yapabilecekleri bir aksesuardır.

Bazı kıyafetlerle kolye veya küpe uygun olmayabilir. Kıyafetin boyun kısmındaki detaylar bu aksesuarları kullanmaya engel olabilir. Ancak bileklik modelleri her durumda kullanılabilir. Özellikle yaz günleri gelip de kısa kollu kıyafetler giyilmeye başladığında bileklikler daha çok göze çarpmaya başlar ve ön plana çıkar. Tüm bu özellikleriyle bileklikler, kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri haline gelmiştir.

Formun Üstü

Formun Altı

Etiketler: bileklik
Nisan 11, 2020
Listeye dön