Her Kıyafete Uygun Kolye Modelleri

Kolye

Her Kıyafete Uygun Kolye Modelleri

Tarihte insanların kullandığı ilk süs eşyalarından olan kolyeler, şık olmalarının yanı sıra kullanımı kolay aksesuarlar arasında yer aldığı için oldukça fazla tercih edilir. Eski zamanlarda değerli madenlerin bulunmasının ardından, serveti gösterebilmek amacı ile de kullanılan kolyeler aynı zamanda takan kişinin statüsünü de belirtiyordu. Eski Mezopotamya'dan Rönesans'a kadar tarih sahnelerinin her kesiminde yer alan kolyeler günümüzde şık olduğu için tercih edilen aksesuarlar arasın da yerini almıştır.

Yetenekli ellerden çıkma göz alıcı kolyeler ve yanı sıra değerli madenlerden yapılma kolyeler olduğu gibi günlük hayatta kullanılabilecek değeri düşük olan şık ürünlerde  göz alıcı olmaktadır.

En Şık Kolye Modelleri Hangileridir?

Zirkon taşlı  kolyeler, içerisinde gerçek çiçeklerin bulunduğu reçine kolyeler, dikkat çekici işlemeleri ile kanaviçe kolyeler, doğal taşların şıklığını yansıtan kolyeler ve birçok kolye alıcıları tarafından kullanılırken, otantik esintileri olan kolyeler her kıyafete uyum sağlayan kolyeler arasında bulunmamaktadır. Elbette ki seveni ve kullananı fazla olan otantik kolyeler her dönem moda olmayı başarabilmiş kolyeler arasında bulunur.

Boyundan aşağıya doğru daralan v şeklinde bir görünüm sağlayan oyuk kollu yakalar ile olabildiğince sade ve aşağıya doğru uzayan kolyeler kullanılmalıdır. Gömlek yaka kıyafetler günlük yaşam içinde oldukça fazla tercih edilebilen ve spor bir görünüm sağlayan kıyafetlerdir. Gömlek yaka kıyafetler ile bir bütünlük sağlayabilecek kolyeler boncuklu ve kalın kolye modelleridir. Kapalı gömlek yakasının üzerine takıldığında doğru kullanılmış olacaktır. Kayık yaka bir kıyafet tercih edildiği zaman kısa ve de şık kolyeler kullanılmalıdır.

 Kolyeler İle Kombinleri Hareketlendirmenin Yolları

Kolyelerin farklı açıdan bir özelliği ise günlük hayatta kullanılan basit kıyafetlere de farklı ve karakteristik bir özellik katmasıdır.  Desensiz, düz renkli, sade kıyafetlere ile uzun kolyeler kombinlenebilir. Düz renkli bir gömlek ile kombinlenebilecek uzun ya da tasma kolyeler, günlük hayatta canlı bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. 

Sade ve siyah renkler  ile altın sarısı kolyeler bir araya getirildiğinde klasik bir hava elde edilir. Spor giyim ile büyük ve renkli kolyeler kombinlenebilir.  Balıkçı yaka kıyafetlere uzun ve sarkan kolyeler çok yakışır. Yanı sıra balıkçı yaka kıyafetler ile kısa ve gösterişli kolyelerde oldukça uyum sağlar.

Açık yaka kıyafetler tercih edildiği zaman istenilen her kolye takılabilir. Açık yaka kıyafetler kolyeler ile oldukça şık bir şekilde takılabilmektedir. Metal ya da boncuklu takıların açık yaka kıyafetler ile oldukça uyumlu olduğu göz ardı edilemez. Yanı sıra açık yaka kıyafetler ile birlikte uzun ve kısa olan üst üste takılan kolyeler de kombinlenebilir.

Özellikle abiye kıyafetler de çokça rastladığımız straplez yaka kıyafetler ile volümleri olan, boncuklu, kısa kolyeler bir araya getirilebilir. Kısa ve orta kolye modelleri ise daha çok kare yaka kıyafetler ile bir araya getirildiğinde uyum içinde olurlar.

   

Etiketler: Kolye
Nisan 11, 2020
Listeye dön