Gümüş Hediyelik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gümüş Hediyelik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gümüş hediyelikler seçilirken öncelikle hangi amaç için kullanılacağı bilgisini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu seçimde de hediye alacağımız kişinin aslen neye ihtiyacı olduğu ya da kullanmayı sevdiği gümüş ürünlerin neler olduğunu bilmek gerekmektedir.


Model Seçimi 

Hediye alacağınız ürüne karar verdikten sonra modellerinin alacağınız kişiye hitap etmesi önemlidir. Eğer seçiminiz doğru değilse alacağınız ürünün fiyatının yüksekliği kimi zaman hiç bir anlam ifade etmeyebilir. Erkekler bileklik, yüzük ve zaman zamanda kolye zincirlerinde hoşlanırlarken bayanlar kolye, küpe, halhal, bileklik ve bilezik modellerini sevmektedirler. Özellikle seçilecek modellerin özgün olması hediye alınacak kişinin özel hissetmesini sağlayacaktır. Sadece özel tasarım modelleri üreten gümüş ustalarda eşi ve benzeri olmayan ürünler üretmeye devam etmektedir. Tabi bu ürünlerde diğer ürünlerden farklı olarak sanatının el emeği fazla olacağı için fiyat artacaktır.


Ürünün Ebattı

Alınacak olan ürünlerin seçiminde bu konu bayanlara alınacak her üründe oluğu gibi ön plana çıkmaktadır. Aynı durum aslında erkekler içinde önemlidir. Hediye alınacak ürün aldığınız kişiye büyük ya da küçük olduğu zaman hem hediyenin ahengini etkileyecek bir olay yaşanmış olur hem de hediye aldığımız kişi için ya da bizim için değiştirme işlemine zaman, beklide para harcamamız neden olacaktır. Bilekliklerde ve yüzüklerde yeniden ebat lama gümüş ustaları tarafından yapılabilmektedir ancak buna gerek duymadan bir takının kullanılması için başında doğru seçim yapmak avantaj sağlayacaktır.


Hediye Alınacak Kişinin Zevki

Gümüşte takı sektörü kadar eski bir sektör olduğu için neredeyse sonsuz sayıda model ve genel uygulama söz konusu olduğu için seçimlerde biraz daha titiz davranmak gerekiyor. Hediye alacağınız kişiyi tanıyor ancak gümüş modelini seçmekte zorlanıyorsanız bu konuda alışveriş yaptığınız yerdeki uzmanlardan yardım almanız önerilir. Adı gümüş olduğu için ürün almak hediye alırken iyi duygular niyetlenen kişi için tam tersi etki yaratabilir.


Yükselen Trendler

Erkeklere saat yanına kullanılan doğal taşları ya da derileri de içeren bileklik modelleri son yıllarda tercih sebebi olmuş, popüler isimlerinde bu ürünleri seçmesi bilinirliğini arttırmıştır. Bayanlarda ise klasik gümüş renginin dışında roze ve gold renkleri beğenilmektedir. Erkek yüzük modellerinde Osmanlı ve daha öncesine dönüş yaşanmakta, büyük kesimli, doğal taşı yüzükler tercih edilmektedir. Bununa birlikte zihkir modelleri de erkekler tarafından son yıllarda tercih edilen bir model haline gelmiştir. Zihkir genellikle başparmağa takılan, eski Türklerde okçuluk yapanların yayı kolaylıkla germek amacı ile kullandıkları bir yüzük modeli türüdür.


Parlaklık

Gümüş ürünler üretilirken mat, parlak ya da farklı renklerle kaplanmış şekillerde üretilebilirler. Ancak gümüş doğal olarak durdukça karardığı için ürün seçiminde bu durumun göz önüne alınması ön arz etmektedir. Ancak bazı kullanıcılarda özellikle eskitilmiş görünüme sahip olan ürünleri tercih edebilmektedir.


Gümüş Ürünlerin Fiyatlandırması

Gümüş altından sonra takı yapımında kullanılan ve tıpkı altın gibi gramajı ölçülüp satış yapılan bir üründür. Alırken modellerin tartılıyor olması bütçenizde bu hediye için ayırdığınız rakamı aşmadan alışveriş yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Etiketler: Bileklik
Şubat 19, 2020
Listeye dön