Evlilik Teklifi Yapacaklara Özel En Şık Yüzükler

Yüzük

Evlilik Teklifi Yapacaklara Özel En Şık Yüzükler

Kadınlar sürprizlerden çok hoşlanır. Bu nedenle bir kadına yapılabilecek en güzel sürpriz hiç beklemediği bir an da yapılacak evlilik teklifi olur. İki taraf içinde hep güzel hatırlanacak, gülerek anlatılacak bir anıdır. En güzel kıyafetlerinizi giydiğiniz, en güzel kokuları sıkıp, en şık olduğunuz gündür o gün. Bu büyük gün için aylar önce planlar yapılmış, yer mekân hazırlanmıştır. Bütün hazırlıklar tamam. Sevdiğiniz kadına bu teklifi ederken en büyük yardımcınız olan o meşhur evlilik yüzüğünün de en şık en gösterişli olanını aldıysanız bu iş tamamdır. Şimdi en önemli kısım karşı tarafından o sihirli kelimeyi duymaktır. "Evet" bu kelimeyi de duyduğunuz gibi o eşsiz günü özenerek çok araştırıp düşünerek aldığınız yüzüğü sevdiğinizin parmağına takıp ölümsüzleştirebilirsiniz. Yüzüksüz evlilik teklifi olmaz. Kimi zaman pastanın içinden çıkan bir yüzük, kimi zaman patlayan balonun içinden düşen bir yüzük, ya da alışılmış olanı, diz çöküp kutudan çıkarılan yüzük... Hiç fark etmez o yüzük bir şekilde çıkar ve sevdiğinizin parmağına yakışır bir şekilde takılır.

Evlilik Teklifinde Neden Yüzük Takılır?

Evliliğin olmazsa olmazlarından biri hatta en önemlisi de şüphesiz ki yüzüktür. Mısır zamanlarında başlangıç ve bitiş noktası olmadığından dolayı dairenin sonsuzluğu gösterdiğini düşünülürdü. Evlilikte sonsuz olsun diye yüzük ile bağdaştırılmıştır. Günümüzde de olduğu gibi eski zamanda da yüzüksüz bir evlilik teklifi düşünülemezmiş. 

Evlilik Teklifi İçin Yüzük Örnekleri

Her zaman kadınların hayalinde evlilik teklifini tek taş bir yüzükle almak vardır. Tek taş yüzükler çoğunlukla taşın büyüklüğü, kesimi, parlaklığı gibi sınıflandırılır. Tek taş yüzükler genellikle evlilik teklifinde daha çok tercih edilen yüzük modelidir. Zümrüt yüzükler de günümüzde son derece moda oldu. Pembe altın olan kar taneli tek taş yüzükler de kullanılabilir. Eğer daha görkemli daha şık bir şey istiyorsanız beştaş bir yüzük ile de evlilik teklifinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bunların yanı sıra daha bir sürü ilginç, güzel modeller var. Önemli olan evleneceğiniz kişiyi iyi tanımak. Nasıl bir yüzük isteyeceğine karar vermek. Birazda karakteri, kişiliği ile bağdaştırılmış bir yüzük seçmenizi tavsiye ederim. Ağır sevenlere ağır modeller, hareketli karakteri olana renkli yüzükler bulabilirsiniz. Seçeceğiniz yüzüğün modeline göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Kuyumculardan, internet sitelerinden fiyat araştırması yapabilirsiniz. Bütçenize uygun zarif, şık tasarımlı yüzükler bulabilirsiniz.

Yüzük Hangi Parmağa Takılmalı?

Evlilik teklifi ederken büyük bir pot kırmamak için tek taş veya evlilik teklifi edeceğiniz yüzüğün hangi Parmağa takılacağını iyi bilmeniz gerekiyor. Geçmişten günümüze gelen ve herkes tarafından kabul edilen uygulanan bir uygulamadır bu, yüzük nikâh kıyılana kadar sağ elin yüzük parmağına takılır. Nikâh kıyıldıktan sonra sol ele takılır. Siz teklif ederken sağ elin yüzük parmağına takmayı unutmayın.

Formun Üstü

Formun Altı

Etiketler: Yüzük
Nisan 11, 2020
Listeye dön