En Şık Kadın Kolye Modelleri

En Şık Kadın Kolye Modelleri

Kadınlar için tarihin ilk zamanlarından itibaren kullanılan kolyeler elbiseleri tamamlayıcı bir takım süs eşyaları olarak düşünülebilir. Elbiselerin üzerine takılabileceği gibi aynı zamanda çıplak tende de kullanılabilen kolye modelleri mevcuttur.

Eskitme Takılarda Zarafet

Ya kullanılan malzemenin gerçekten eski olması ya da kullanılan malzemenin yeni olsalar bile eski görünümüne sahip olması bu modellerin asıl özelliklerdir. Eskitme modeller televizyonda oynayan dizilerin de katkıları ile beraber gözde bir hal almıştır. Kadınlar moda gereği televizyonda ve dizilerde izlemiş oldukları modelleri kendi boyunlarında da kullanmak istemişlerdir. Selçuklu ve Osmanlı etkisi dizilerle beraber kendini hissettirmeye başlamıştır. Bu takılar her ne kadar günümüz takılarına oranla büyük olsalar bile moda oldukları için çok fazla tercih edilmektedirler.


Taşlı Takı Modelleri

Bedendeki çakraları ve ağrıları açtığında inanılan doğal taşlarla birlikte yapılmış modeller eskiden olduğu gibi halen popülerliğini sürdürmeye devam etmektedirler taşların insan bedeni ve hayatı üzerindeki etkilerine bazı insanlar inanırken kimileri inanmazlar bu taşların takıldığı kolyeler haline getirildiği zaman duruşları bayanlar tarafından bilinmektedir. Çok nadir taşlar seçilerek yapılan kolye modellerini fiyatlar altınla yarışacak düzeye kadar gelmiştir.


Modern Formlar Ve Geometrik Cisimler

Özellikle iş dünyası kadınlarına hitap eden modern kesimler ve geometrik desenlerin kolyelerde kullanılması son zamanlarda karşılaşıla gelmiş bir durumdur. Mimari deki etkilerden de esinlenilerek geometrik şekillerin kolye haline getirilmesi değişiklik  isteyen bayanlar için tercih sebebi olmuştur. Bugün mağazalarda bile bu yeni modelleri görmek küpelerle kombin yapıldığına şahitlik etmek mümkündür


Derili Kolye Tasarımları

70'ler ve 80'ler de kullanmış olduğu hippi akımından sonra deri kolyelerde kendilerini bayanların boyunlarına göstermeye başlamışlardır. Deri modelleri seven insanlar için tasarlanmış bu modeller bugünlerde pek bulunmasa da araştırmalar sonrasında gerek internet gerekse mağazalardan alınabilecek modeller arasındadır.


Gümüş Kolye Modelleri

Gümüş kolyeler sanatçının kullandığı öğeleri barındırırken kadınların zarafetlerini  ile ön plana çıkartmaktadırlar. Ayrıca uzun ömürlü oldukları için tercih sebebidirler. Doğadan esinlenilen kolye modelleri değişim gösteren gümüş mağazalarında sergilenmeye devam etmektedir. Bazen gömleğin içine takabileceğiniz bazen de göğüs dekoltenizdeki abartıyı  kapatabileceğiniz modeller yapacağınız seçimle birlikte kıyafetinizi tamamlar niteliktedir.


Zincirlerden Oluşan Kolye Modelleri

Zincir üzerine kurulmuş modeller olduğu gibi salkım haline getirilmiş modellerde yapılabilmektedir. Zincirlerden oluşan kolye modelleri çok uzun zamanlardan beri kadınların severek kullandığı modeller arasında yer almıştır. Tek zincirli kolye modelleri, farklı üç sıra zincirli kolye modelleri birbirinden farklı zincir modellerine ait üçlü dörtlü ya da beşli kolye modelleri görebilmek ve alabilmek mümkündür. Bu modellerle birlikte aynı zincirlerden yapılmış kolye modellerini alıp kombin yaparak kıyafetinize ayrı bir zarafet ve şıklık katabilirsiniz. Zincirlerin parlaklığı aynı kolyeleri geceleyin etkinliklerde tercih etmenize sebep olabilirler. Gündelik hayatta çok sık kullanmadığınız zincir modelleri kendi tasarımınızı ekleyerek günlük hayatta da kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Örneğin boyama ve matlaştırmak bu tekniklerden bazılarıdır. Zincirlerle beraber parlak taşların kullanıldığı kolye modelleri de raflardaki yerlerini almaktadır.

Etiketler: Kolye Modelleri
Şubat 18, 2020
Listeye dön