En Şık Bileklik Seçimi Nasıl Olmalı?

En Şık Bileklik Seçimi Nasıl Olmalı

Bileklik seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk unsur kişinin tarzını ortaya koyan bileklik modelleri arasından tercih yapmasıdır. Örneğin kişi klasik tarz takılıyorsa taktığı bileklikler de klasik tarza uyum sağlamalıdır. Spor tarzı seviyorsa seçim yapacağı bileklikte bu doğrultuda olmalıdır.

Tasarım bileklik tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur bilekliğin ölçüsüdür. Çünkü bir bileklik ne kadar şık olursa olsun öncelikle kişinin kendini o takı ile rahat hissetmesi gerekir. Bileklik bileğe takıldığında ne kolu sıkmalı ne de çok bol durmalıdır. Bu ölçüyü tutturmak için kişi bileğini ölçerek buna göre bileklik satın alabilir. Bileklik seçimi yaparken kaliteye önem vermek de bir o kadar önemlidir. Çünkü kaliteli bir bilekliği uzun vadeli kullanmak mümkünken kalitesiz bileklik şık görünmediği gibi kısa sürede yıpranır.

Bileklik Modellerinde Şık Çizgiler

Bileklik modelleri çok kapsamlı bir kategoridir. Taşlı bileklik modelleri, ipli bileklik modelleri, boncuklu bileklik modelleri, gümüş bileklik modelleri, altın bileklik modelleri derken çok geniş bir yelpaze karşımıza çıkar. Ancak şu var ki hiçbir zaman modası geçmeyecek olan bileklik modelleri arasında taşlı bileklikler yer almaktadır. Çünkü taşlı bileklikler her türlü kıyafete uyum sağlar ve her yaş grubuna hitap eder. Dolamalı bileklik modelleri de son zamanlarda gençler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Boncuklu bileklik modellerinde renk seçeneği çok olduğu için spor giyim sevenler bu modelleri sıklıkla tercih etmektedir. Son zamanların modası ise silikon kayıştan üretilmiş harfli bileklik modelleridir. Özellikle genç yaştakiler değer verdikleri kişilerin baş harfini bu bilekliklere yazdırabilirler. Etrafı taşlı ortası toplu ya da çiçek figürlü bileklik tasarımları da sade olduğu gibi zarif bir görüntü ortaya koymaktadır. Nazar boncuk görevini gören cam göz bileklik modelleri de pek çok bayan tarafından severek kullanılmaktadır.

Bilekliklerde Renk Seçenekleri

Bileklikler de çok fazla sayıda renk seçeneği bulunmaktadır. Fakat gümüş ya da altın bileklik tercih edilirse çok fazla renk sayısı bulunmaz. Ancak gümüş bileklikler hem altına göre daha uygun fiyatlarda olduğu için hem de gösterişli durduğu için pek çok bayan tarafından tercih edilmektedir. İmitasyon bileklik modellerinde gösteriş arka planda kalıyor ve gümüş ya da altın kadar kaliteli olmadığı için çok fazla tercih edilmiyor.

Gösterili bileklik modellerinde genel olarak gümüş rengi, altın rengi ya da saks mavisi tercih ediliyor. Bileklik renk seçimi yaparken de model tercihi yaparken de önceliği zevke ve giyilen kıyafetlere vermek gerekiyor. 

Etiketler: Bileklik
Ocak 16, 2020
Listeye dön