En İyi Şahmeran Modelleri

En İyi Şahmeran Modelleri

Anadolu mitolojisinde yer alan Şahmeran’a ismine ithafen geliştirilen ve doğu ezgileri taşıyan motif ve modelleri ile bileklik ve yüzük modelleri parmaklarınızı ve bileklerinizi süslüyor. Özelliklerde ellerde şık ve mistik duruşu ayrı ve cool bir hava katmaktadır. Şahmeran'a değinilecek olursa Orta ve Güney Doğu Anadolu mitolojisinin en önemli kahramanlarından biri olan Şahmeran, Farsça kökenli olup yılanların şahı anlamına gelir. Takı dünyası da bu mitolojik kahramanın şekillerine ithafen bileği ve elin üst kısmını yüzükle kaplayarak şahmeranın şeklini andırır. Orta parmak bölgesinden geçirilen zincir bileğe doğru ilerler. Bu sayede bileğin üzerine sarılan bilekliklerle son bulur. Özellikle yerel ve kültürel motiflerle desteklenmekte olup etnik bir hava katmaktadır.

Şahmeran Bileklik Nasıl Takılır?

Son derece şık bir görüntüsü olan ve kadınların severek kullanmaya başladığı bu bileklerin göründüğü kadar kullanımı karmaşık değildir. Bileğe kolaylıkla takılmaktadır. İlk yüzük bölümü veya orta parmak kısım takılması gerekir. Bileklikteki klipsi de daha sonradan takabilirsiniz. Bu hususta dikkat edilmesi gerekli en önemli nokta ilk olarak parmak kısımdan geçecek olan bölümün takılması gerekir. Zincir bölümünde eşit takılması hususu önemlidir. Harfli veya Anadolu motiflerine ya da zirkon taşlı bileklik gibi oldukça geniş seçeneklere sahip olan bu tip bileklikler kadınların elleri üzerinde zarif bir görüntü yaratacaktır. Son derece özel olarak üretilmiş olan takılardır. Özellikle sahibine estetik ve gizemli bir hava katmasının yanı sıra şık bir hava katacaktır.

Şahmeran Modelleri ve Kültürel Yönleri

Şahmeran modelleri Mardin gümüşü ve Mardin takı işçiliğinden üretilir. Özellikle Mardin işçiliği dünya genelinde ünlüdür. Örme ve hasır işçilik, telkâri işçiliği Mardin'de önemli bir yeri vardır. Kapadokya ve Mardin gibi kültürlerini yansıtır. Özellikle hasır modelleri ve Şahmeran modelleri Mardin gümüşü işçiliğinin önemli bir parçasıdır. Özellikle yüzük ve bilekliğin aynı anda kullanım imkanıyla Doğu kültürünün mistik havasını ellerinizde hissedeceksiniz. İnce ve şık bileklik, yüzük modelleriyle üzerini saran modellerdir. Farklı renkte gümüşler kullanılır. 925 ayar gümüşten özel olarak üretilir.

Şahmeran Modelleri

Şahmeran modelleri hem yüzük hem de bileklik olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca yusufçuk, kar tanesi, ay yıldız, sonsuzluk gibi çok sayıda figürü barındırır. Özellikle zirkon taşlı olan ve 925 ayar gümüşten özel olarak üretilir. Rengarenk hayvan figürleri zambak ve çiçek figürleri, kırlangıçlar gibi figürler içerir. İtalyan topçuk, papatya, çift yıldız, deniz sedefi gibi modeller kullanıma son derece uygundur. Özellikle tarzınız için önemli bir hava katan şahmeran modelleriniz özel işçilikle üretilen orijinal el işçiliği ürünüdür. Kadın ustaların elinden özel olarak üretilmektedir. Ayrıca yüzük ve bileklik dışında halhal modelleri de mevcuttur. Sizler de el ve ayak bölgenizi şahmeran modelleriyle süsleyerek tarzınıza farklı ve mistik bir hava katabilirsiniz.

Etiketler: Şahmeran Modelleri
Şubat 18, 2020
Listeye dön