En İyi Gümüş Yüzük Modelleri

En İyi Gümüş Yüzük Modelleri

Gümüş yüzük modelleri, şık ve elleri süsleyen önemli bir aksesuardır. Hem erkek hem de kadınların özel olarak kullanılabileceği gümüş yüzük modelleri beklentilerinize en iyi yanıtı verecektir. Özellikle giyilen kıyafeti tamamlayan önemli aksesuar ürünleri arasında yer alan gümüş yüzükler, gündelik yaşantıda, iş hayatında, özel bir davette takılabilir. Herkes için çok sayıda geniş bir ürün yelpazesine sahip, çeşitli renk ve tasarımlarda özel olarak üretilen yüzük modelleri herkese hitap etmektedir. Ayrıca bu yüzük modelleri hediyelik olarak da alınabilen ürünlerdir. Taşlı, vintage modeller gibi etnik desenler ve motifler içeren yüzükleri de kullanabilirsiniz veya hediye edebilirsiniz. Farklı tasarımlar ve farklı seçeneklerle hem kadınlar hem de erkekler için özel olarak üretilen yüzük modellerini kendinize özel olarak tasarlatabilirsiniz.

Gümüş Yüzük Önerileri

Gümüş yüzükler çok sık tercih edilen ürünlerdir. Özellikle altın modellerine kıyasla daha ucuz ve daha çok kombine oyumlanabilen bir madendir. Çok sayıda model ve tasarımda özel olarak üretilen gümüş yüzükleri beğenerek alabilirsiniz. Doğru tercih ve seçimler sayesinde kıyafetlerinizi ve tarınızı tamamlayan aksesuarlardır. Özellikle klasik, spor veya modern tarzlarda üretilen modeller arasında sıklıkla kullandığınız tarza göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle ulusal modelleri tercih eden kadın ve erkek modellerinde kadınlar için taşlı modeller ön plana çıkmaktadır. Vintage ve retro modeller özel olarak ayar gümüşten üretilir. Altın kaplama modelleri de tercih edebilirsiniz. El yapımı olmasından dolayı ve kaplamasından ötürü kolay paslanmaz ve uzun yıllar kullanılabilir.

Gümüş Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gümüş yüzükler alırken en dikkat etmeniz gereken şey ayarıdır. Özellikle gümüş üretim esnasında kolay işlenmesi için bakır ve kalay gibi alaşımlar karıştırılır. Altın gibi gümüşün de ayarı vardır. 800 ayar, 900 ve 925 ayar yüzük ayarını belirtir. Bu ayarlar mesela gümüşün oranını belirler. % 7,5'ten % 20'ye kadar alaşım karıştırılabilir. Özellikle gümüş yüzük alacağınız zaman fiyatına dikkat ediniz. Gümüş altına göre ucuz olsa da gene de görece olarak pahalı bir materyaldir. İşlemesi de uzmanlık gerektirmektedir. Bu yüzden de ticaret odalarına kayıtlı olan üretici firmalardan, ayarının tescili ve damgalı firmalardan gümüş almalısınız. Ne yazık ki gümüş sahtekarlığı çok yapılan bir hile türüdür.

Yüzük Ölçüsü Nedir?

Her şeyin ölçüsü olduğu gibi parmağınızın da ölçüsü vardır. Parmak ölçüsü, çap ve çevreye göre belirlenir. Örneğin 14,9 mm çapı varda 4 numaradır. Her 0,8 mm ölçüde bir numara atar. Genelde 2 yöntem kullanılır. Bunlar; çap yöntemi ve çevre yöntemidir. Çap yönteminde yüzüğün halka ölçüsü hesaplanır. İç çapı cetvellerle ölçülür. Bu çok kolay bir yöntemdir. Sizler de evlerinizde bir cetvel yardımıyla yapabilirsiniz. Çevre yönteminde ise bir şerit halindeki yüzük şekil verilmeden iki ucu bir cetvel yardımıyla hesaplanır.

Etiketler: yüzük
Şubat 18, 2020
Listeye dön